Mavi Kanguru, Çocuk Gelişimi Psikolojisi uzmanı bir annenin kendi çocuğu için tasarladığı bir okuldur.

Okulumuzun en güçlü yanı, Uzman Pedagog ekibi ile hem çocuğu hem de aileyi sürekli olarak desteklemesidir. Çocuklarımızın sosyal-duygusal gelişimi odağında birçok çalışma hem grup bazında hem de bireysel bazda yürütülür.

EQ Academy (Duygusal Zeka Okulu) programımızla, çocuklarımızın sosyal-duygusal alanda yaşadıkları güçlüklerle baş etme becerileri kazanmaları hedeflenir.

Ayrıca çocuklarımızın fiziksel gelişimlerini desteklemek adına Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı faaliyet gösteren Mavi Kanguru Spor Kulübü ile sportif alanda da etkin çalışmalar yapılır.

Yerli ve Özgün bir erken çocukluk eğitim modeli olan ‘Kanguru Erken Çocukluk Eğitim Modelini uyguluyoruz. Bu model, ekibimizdeki yetişkinlerin çocuklara nasıl yaklaşacağı konusunda güçlü bir pedagojik alt yapı sunar.

‘Aileye rağmen çocuğa hizmet vermek’ yerine ‘Aile ile işbirliği içinde çocuğa hizmet vermek’ misyonunu taşır.

Erken çocuklukta çocuğun gelişimsel özelliklerini bilir ve bu konudaki akademik yayınları takip eder. Program ve model, dünyadaki gelişmeleri uyarlayarak ‘Çocuğun yüksek yararı’ odağında çalışmalar yapar.

Oyun odaklı bir eğitim programı ile hem akademik ihtiyaçları giderir hem de öğrenmeye dair olumlu algıların yerleşmesini sağlar.

Türkiye Bebek Ruh Sağlığı Derneği ve Türk Psikologlar Derneği Üyesi kurucumuz, Türkiye’de bebek ruh sağlığı ve erken çocukluk eğitimi çalışmalarını desteklemeye, bu alanda akademik çalışmalar yapmaya devam eder.

‘Her çocuk keşfedilmeyi bekleyen bir hazinedir’ mottosu ile, her çocuğun dehasının yatmakta olduğu alanı keşfetmeye odaklanır ve bu konuda ailelerimiz desteklenir.

Çocuklarınızla, hizmet içi eğitimden geçmekte olan, gelişim ve yaklaşımları sürekli denetlenen, alanında uzman öğretmenler ilgilenir.

Bahçe tasarımımızda toprak, kum, su ve ahşap kullandık. Çocuklar, tıpkı bizim neslin deneyimlediği gibi, doğayı en doğal halinde deneyimlerler.