Mavi Kanguru Ebeveyn & Çocuk Kulübü, yepyeni bir oyun grubu mantığı oluşturdu:

Oyun grubu çocukların erken dönem gelişiminde çok kritik bir yer tutuyor. Bu sebeple oyun grubu programları uzmanlar tarafından geliştirilmeli ve uygulanmalıdır. Mavi Kanguru Oyun Grupları; Pedagoglar, Çocuk Gelişimciler ve Okul Öncesi Öğretmenlerinden oluşan bir ekip tarafından çocukların bütüncül gelişimini desteklemek hedefiyle yapılandırılmıştır. Oyun gruplarımıza katılan çocuklarımızın Sosyal, Dil-Bilişsel, Motor, Ruhsal-Duygusal, Vestibüler ve Proprioseptif gelişim alanları hızla gelişiyor.

Oyun gruplarımızın önemli bir diğer kazanımı da ebeveynlerimizin çocuk psikolojisi ve gelişimine dair pratik bilgiler almalarıdır. Ebeveynlerimiz soruları ya da deneyimledikleri sorunların çözümü konusunda, anında pratik çözümler konusunda destekleniyorlar.

Talep edilmesi halinde Pedagoglarımız tarafından uygulanan gelişimsel değerlendirme testleri ile çocuklarda oluşan gelişim ve değişimler bilimsel olarak ölçülüyor ve ailelerimize bu konuda geri bildirim veriliyor.

Oyun Gruplarımız Ebeveyn katılımlıdır. Oyun grupları, çocuklarımızın erken gelişim dönemlerindeki ilk sosyal deneyimleridir. Bu zorlayıcı deneyimin, ebeveynin güvenli kucağının yakınında (KANGURULAR GİBİ 🙂 gerçekleştirilmesi çocuğun zedelenmeden sosyalleşmesi için çok önemlidir.

Oyun gruplarımız hakkında telefonla bilgi almak için ön kayıt formunu doldurun.