Mavi Kanguru, Çocuk Gelişimi Psikolojisi uzmanı bir annenin kendi çocuğu için tasarladığı bir okuldur.

Okul öncesi sadece ‘eğitim bilimi’ ile ilgili değildir. Gelişim Psikolojisi ve Ruh Sağlığı bu dönemin önemli bileşenlerindendir.

Okulumuzun Uzman Ruh Sağlığı ekibi hem çocuğu hem de aileyi sürekli olarak destekler. Çocuklarımızın sosyal-duygusal gelişimini önemseriz. Bu bağlamda yıl boyunca çeşitli çalışmalar yürütürüz.

Spectrum Projesi ile 3-6 yaş çocuklarda yetenek-eğitim değerlendirmesi ve bu eğilimlere uygun müfredat çalışması yaparız.

EQ Academy (Duygusal Zeka Okulu) programımızla, çocuklarımızın sosyal-duygusal alanda yaşadıkları güçlüklerle baş etme becerileri güçlendirilir.

Çocuklarımızın fiziksel gelişimlerini desteklemek adına Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı faaliyet gösteren Mavi Kanguru Spor Kulübü ile sportif alanda da etkin çalışmalar yapılır.

Yerli ve Özgün bir erken çocukluk eğitim modeli olan ‘Kanguru Erken Çocukluk Eğitim Modeli’ni uyguluyoruz. Bu model, ekibimizdeki yetişkinlerin çocuklara nasıl yaklaşacağı konusunda güçlü bir pedagojik alt yapı sunar.

‘Aileye rağmen çocuğa hizmet vermek’ yerine ‘Aile ile işbirliği içinde çocuğa hizmet vermek’ misyonuyla hareket ederiz.

Erken çocuklukta çocuğun gelişimsel özelliklerini bilir ve bu konudaki akademik yayınları takip ederiz. Dünyadaki bilimsel araştırmaların ışığında program ve modelimizi güncel tutarız.

Oyun odaklı bir eğitim programı ile hem akademik ihtiyaçları giderir hem de öğrenmeye dair olumlu algıların yerleşmesini sağlarız.

Türkiye Bebek Ruh Sağlığı Derneği ve Türk Psikologlar Derneği Üyesi kurucumuz, Türkiye’de bebek ruh sağlığı ve erken çocukluk eğitimi çalışmalarını desteklemeye, bu alanda akademik çalışmalar yapmaya devam eder.

‘Her çocuk keşfedilmeyi bekleyen bir hazinedir’ mottosu ile, her çocuğun dehasının yatmakta olduğu alanı keşfetmeye odaklanırız ve bu konuda ailelerimiz destekleriz.

Öğretmenlerimiz düzenli haftalık hizmet içi eğitimler alır ve öğretmenlerimizin gelişim ve yaklaşımları sürekli denetlenir, desteklenir.

Bahçemiz doğaldır. Çocuklar tıpkı bizim neslin deneyimlediği gibi toprak, kum, su ve ahşapla oynarlar.